Gabinet Stomatologiczny Tczew lek. dentysta Tomasz Dzwonkowski

 

Indywidualnie dopasowana profilaktyka

Stomatologiczne leczenie profilaktyczne obejmuje szeroki zakres zabiegów, które wykonuję w moim gabinecie dentystycznym w Tczewie. Te działania mają na celu zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia (czyli tkanek otaczających zęby). Profilaktyka polega więc przede wszystkim na walce z osadem i płytką nazębną. To one bowiem są podstawową przyczyną rozwoju próchnicy i chorób przyzębia.  

W ramach oferowanych usług zaproponować mogę, m.in.:

  • szczegółowe wskazówki dotyczące zasad pielęgnacji jamy ustnej,
  • skaling – czyli zabieg usunięcia twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego), które gromadzą się na powierzchniach koron zębów. Używa się do tego urządzenia ultradźwiękowego, a elementem kończącym jest polerowanie wszystkich czyszczonych powierzchni. W ten sposób zapobiega się ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej,
  • piaskowanie – a więc zabieg usuwania np. nieestetycznych przebarwień, które powstają po kawie, winie, herbacie, papierosach. Wykorzystuje się do tego piaskarki, które pod ciśnieniem oczyszczają zęby mieszaniną proszku z wodą,
  • lakowanie bruzd zębowych – to metoda zapobiegania próchnicy, która polega na wypełnianiu bruzd i zagłębień w zębach specjalnym materiałem ochronnym.

Właściwa higiena to podstawa

Utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej jest więc głównym działaniem, na jakie uczulam pacjentów. Codzienne zabiegi higieniczne jamy ustnej pozwolą skutecznie oczyszczać powierzchnię zębów i uniknąć w przyszłości próchnicy oraz chorób przyzębia.