Gabinet Stomatologiczny Tczew lek. dentysta Tomasz Dzwonkowski

 

Indywidualne podejście do każdego dziecka – tego może być pewien każdy rodzic, który przyjdzie do mojego gabinetu ze swoją pociechą. Leczenie stomatologiczne najmłodszych pacjentów dotychczas wiązało się z cierpieniem, strachem i łzami. Jednak stomatologia dziecięca rozwinęła się w ostatnich latach, gwarantując dzieciom komfortowe i bezbolesne zabiegi.

Stomatolog dziecięcy w Tczewie

Gabinet, jaki prowadzę w Tczewie, jest przyjazny dla każdego dziecka. Do leczenia zębów mlecznych podchodzę z równie dużą powagą, jak w przypadku stałych. Dbanie o uzębienie od najmłodszych lat może uratować zęby od różnych dolegliwości, w tym próchnicy.
Wiem jednak, że każde dziecko, nim uwierzy, że wizyta u stomatologa nie musi wiązać się z bólem, powinno się zaznajomić z jego miejscem pracy. Dlatego też nim przystąpię z najmłodszymi pacjentami do zabiegów, proponuję wizytę zapoznawczą, podczas której mogą dowiedzieć się, jak dentyści pomagają ludziom, a także poznają działanie wybranych narzędzi. Jeśli więc poszukujecie Państwo specjalisty od stomatologii dziecięcej w Tczewie – w moim gabinecie odnajdziecie fachową pomoc, z odpowiednim podejściem do dziecka.

Rodzaje zabiegów

W prowadzonym przeze mnie gabinecie najmłodsi pacjenci poddawani są takim zabiegom, jak:

  • leczenie próchnicy zębów mlecznych,
  • leczenie próchnicy zębów stałych,
  • wypełnienia światłoutwardzalne zębów mlecznych
  • leczenie zębów z nieuformowanymi wierzchołkami
  • leczenie urazów zębów,
  • lakowanie zębów - wypełnianie bruzd i zagłębień w zębach, z których dziecku trudno usunąć resztki pokarmów,
  • lakierowanie zębów – czyli pokrywanie ich warstwą preparatu z fluorem, dzięki czemu wzmacnia się zęby i uniemożliwia przedostawanie się bakterii,
  • usuwanie zębów mlecznych i stałych (ekstrakcja),
  • badania kontrolne.

Profilaktyka ma znaczenie

Dobry stomatolog dziecięcy powinien nie tylko świadczyć profesjonalne zabiegi lecznicze, ale też poradzić maluchowi, jak dbać o higienę jamy ustnej, aby zęby nie wymagały leczenia. Istotna jest też nauka profilaktyki – regularne wizyty u dentysty zarówno w przypadku uzębienia stałego, jak i mlecznego, pomagają uchronić je przed różnymi chorobami, w tym przed próchnicą. Warto więc jak najwcześniej „zaszczepić” pozytywne nastawienie do wizyt w gabinecie stomatologicznym u dziecka, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

 

Stomatologia dziecięca